anglistyka- co potem?

anglistyka, lingwistyka, NKJO, prace magisterskie, prace licencjackie, uczelnie

anglistyka- co potem?

Postautor: Gość » 15 lut 2008, 17:08

Witam wszystkich! Jestem na II roku filologii angielskiej. Lubię j.angielski i swoje studia, wszystko byłoby ok gdyby nie to, ż…e nie wiem co chciałabym robić po studiach. Wiem, wiem, pewnie to głupio brzmi:) ale tak właśnie jest. Jestem na uczelni pedagogicznej, jednak nie chcę byc nauczycielem. Myślałam o zostaniu tłumaczem, chciałam nawet napisac ogłoszenie w Internecie, ale w koncu zrezygnowałam bo nie mam w tłumaczeniu ż…adnego doświadczenia. Co jeszcze moż…na robić po filologii angielskiej, gdzie mogłabym szukać pracy? W przyszłym roku skonczę pierwszy stopień studiów i nie mam pojęcia co dalej. Na mojej uczelni są studia II stopnia na których wybiera się specjalizację, nie rozumiem jednak po co mi specjalizacja, skoro jest to i tak uczelnia pedagogiczna. ehhh...:(

Pewnie mi odpiszecie ż…e trzeba było się zastanawiać przed pójściem na studia, a nie w trakcie. Mimo to proszę o jakąś radę.
Gość
 


Re: anglistyka- co potem?

Postautor: xeo » 15 lut 2008, 17:49

Opcji jest wiele
- nauczyciel (jak zrobisz kurs pedagogiczny)
- tłumacz
- tłumacz przysięgły
- wykładowca akademicki (rozwój naukowy)
- lektor w szkole językowej
- korepetytor
- redaktor (praca w redakcji, przeważ…nie jako tłumacz bądź do pracy z tekstem)
- dziennikarz
- serwisy internetowe
- własny business (np. szkoła językowa, biuro tłumaczeń)
- firmy
- metodyk (jak zrobisz kurs pedagogiczny)
- przewodnik / pilot wycieczek (jak ukończysz kurs)
- stewardessa (jak ukończysz kurs)
- biuro turystyczne

+ całe mnóstwo innych rzeczy gdzie język obcy jest narzędziem codziennego uż…ytku

do tego moż…na zawsze dorzucić
- pracę w TESCO
- sezony ogórkowe zagranicą
- zmywak w Anglii
- machanie łopatą
itp.
xeo
Site Admin | Redakcja angielski.edu.pl
 
Posty: 3320
Rejestracja: 22 kwie 2003, 9:26




Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości